بابلسر

شهرستان بابلسر، از شهرهای ساحلی در استان مازندران است که لقب یکی از خوش آب و هواترین مناطق شمالی کشور را به خود اختصاص داده است. منطقه‌ای بسیار سرسبز و باطراوت که طبیعت بکر و چشم‌اندازهای زیبا و خارق‌العاده‌ی آن، تمام گردشگران و توریست‌های سراسر جهان را مجذوب و مسحور خود ساخته است.

اسم قدیم این شهر ساحلی‘مشهد سر’ بوده است که در سال ۱۳۱۱ به بابلسر تغییر یافته است. رودخانه بابلرود از وسط این شهر می‌گذرد و این شهر را به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم کرده است. بر روی این رود زیبا دو پل دیدنی وجود دارد که یکی از آن ها توسط متخصصین آلمانی و دیگری توسط متخصصین ایرانی ساخته شده است.

از نظر توپوگرافی همه بابلسر در بخش جلگه‌ای و در موقعیت ساحلی قرار دارد و با شیب ملایمی از سوی رشته کوههای البرز به سوی دریای خزر امتداد دارد. بلندای شهر هفت متر بالاتر از سطح دریای خزر و ۲۱ متر پایین‌تر از سطح دریاهای آزاد قرار دارد.

بابلسر در حاشیه بزرگترین دریاچه ی جهان و سواحل زیبای آن قرار دارد و به سبب دوری از کوه و نزدیکی به دریا با هوای بسیار معتدل، یکی از مهمترین مناطق گردشگری و مهمان پذیر کشور می باشد که از سوی سازمان ایرانگردی و جهانگردی به عنوان یک قطب بزرگ گردشگری برگزیده شده است.

بازکشت به بالا

پست های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید